University of Northampton
University of Northampton – 1972 yilda Margaret Tetcher tomonidan Nortgempton shahrida kollej sifatida tashkil etilgan, keyinchalik universitet maqomini olgan. Universitet Angliya markazida, London, Kembrij, Oksford, Birmingemdan unchalik uzoq bo’lmagan Nortgemptonshir grafligida joylashgan. Shuningdek, u yaxshi obro’li davlat universiteti maqomiga ega, bu esa mazkur universitetdan o’qish taklifini olgan talabalar uchun viza natijalariga ijobiy ta’sir ko’rsatadi.
Ushbu universitetning muhim afzalliklaridan biri bu o’quv narxlarining qulayligi joylashuvi va narx / sifat bilan taqqoslaganda, chunki shahar poytaxt va boshqa yirik shaharlar yaqinida joylashgan, ammo ayni paytda ular bilan taqqoslaganda uy-joy narxlari pastroq.
Bugungi kunda bu yerda Buyuk Britaniyadan va dunyoning turli mamlakatlaridan kelgan 20 000 dan ortiq talabalar tahsil olmoqda (ularning 13% chet elliklar).
Avvalgi mukofotlardan tashqari, universitet 2013 yilda ijtimoiy innovatsiyalar va tadbirkorlikka qo’shgan ulkan hissasi uchun “Yangiliklar kampusi” nomini oldi. Universitetda ikkita ajoyib kampus mavjud va talabalarga universitet yotoqxonalaridan tortib xususiy xonadonlar va xonalarga qadar turli xil turar joylar taklif etiladi. Bepul Wi-Fi hamma joyda mavjud. Shuningdek, betakror kutubxonalar va kompyuter uskunalari kecha-yu kunduz talabalar ixtiyorida. Talabalar sport zallari, restoranlar, barlar, do’konlar, bank, sog’liqni saqlash markazi va qo’llab-quvvatlash xizmatlaridan foydalanishlari mumkin – bularning barchasi universitetning talabalar shaharchasida joylashgan.
University of Northampton bandlik xizmati ayni paytda o’qiydigan talabalar va allaqachon universitet diplomini olgan bitiruvchilarni ish bilan ta’minlashda faol ishtirok etmoqda va shu bilan ularining karyeralari muvaffaqiyatli boshlanishiga oz hissasini qo’shmoqda.
Nortgempton universiteti 200 dan ortiq turli yo’nalishlarga ega. Qo’shimcha ma’lumot uchun Universe Group ofisiga murojaat qiling yoki universitetning rasmiy veb-saytiga havola orqali kiring http://www.northampton.ac.uk/study/courses/
Qabul yiliga 3 marta amalga oshiriladi: Sentyabr, Yanvar va May.
Bakalavrlar uchun Angliyada ta’lim olishning eng katta afzalliklaridan biri bu universitetni 3 o’quv yilida bitirishi, magistratura esa 1 yil davom etadi. Bu esa yosh va maqsadga intiluvchan talabalarning anchayin puli va vaqtini tejaydi.
University of Northampton, shuningdek, Foundation, Pre-Master’s va til kurslarini taqdim etadi.
Talabalar uchun katta afzallik – bu Nortgempton universitetiga IELTS sertifikatisiz Universe Group kompaniyasi abituriyentlari uchun maxsus tuzilgan ichki test asosida o’qishga kirish imkoniyati.

University of Northampton
Основанный в 1972 году был открыт Маргарет Тетчер в городе Нортгемптон как колледж, позднее получив статус университета. Университет расположен в самом центре Англии в графстве Нортге́мптоншир, недалеко от Лондона, Кембриджа, Оксфорда, Бирмингема. Также имеет статус государственного ВУЗа с хорошей репутацией, что положительно влияет на визовый исход для студентов, получивших приглашение от данного Университета.
Одним из значительных преимуществ данного ВУЗа является доступность цен на обучение в сопоставлении цена/качество и расположение, город находится недалеко от столицы и других больших городов, но при этом имеет более низкие цены на жильё в сравнении с ними.
На сегодняшний день здесь обучаются более 20 000 студентов как из Великобритании, так и из различных стран мира (13% из них — иностранцы).
Помимо более ранних наград и признаний, в 2013 году ВУЗ был назван «Кампусом нововведений», благодаря огромному вкладу в социальные инновации и предпринимательство. Университет располагает двумя прекрасными кампусами и предлагает студентам широкий выбор жилья: от университетских общежитий до частных квартир и комнат. Везде имеется бесплатный доступ к университетской сети Wi-Fi. Также в круглосуточное распоряжение студентов предлагается великолепные библиотеки и компьютерное оборудование. Студенты могут пользоваться спортивными залами, ресторанами, барами, магазинами, банком, центром здоровья и службой поддержки — все это также находится на территории кампусов Университета.
Служба занятости University of Northampton оказывает активное содействие в трудоустройстве, как обучающимся студентам, так и выпускникам, уже получившим диплом, способствуя тем самым успешному началу карьерного роста.
Университет Нортгемптона имеет более 200 различных направлений, для более подробной информации свяжитесь с офисом Universe Group или пройдите по ссылке на официальный сайт университета - http://www.northampton.ac.uk/study/courses/
Набор осуществляется 3 раза в год: Сентябрь, Январь и Май.
- Одним из больших преимуществ образования в Англии для бакалавров является возможность окончить ВУЗ за 3 академических года, тогда как магистратура длится 1 год. Это значительно экономит деньги и время молодых амбициозных студентов.
- Также University of Northampton предоставляет программы подготовки Foundation, Pre-Master’s и языковые курсы.
- Большим преимуществом для студентов является возможность быть зачисленным в данный ВУЗ на основании внутреннего теста University of Northampton составленного специально для абитуриентов компании Universe Group без сертификата IELTS.