University of Northampton
University of Northampton – 1972 yilda Margaret Tetcher tomonidan Nortgempton shahrida kollej sifatida tashkil etilgan, keyinchalik universitet maqomini olgan. Universitet Angliya markazida, London, Kembrij, Oksford, Birmingemdan unchalik uzoq bo’lmagan Nortgemptonshir grafligida joylashgan. Shuningdek, u yaxshi obro’li davlat universiteti maqomiga ega, bu esa mazkur universitetdan o’qish taklifini olgan talabalar uchun viza natijalariga ijobiy ta’sir ko’rsatadi.
Ushbu universitetning muhim afzalliklaridan biri bu o’quv narxlarining qulayligi joylashuvi va narx / sifat bilan taqqoslaganda, chunki shahar poytaxt va boshqa yirik shaharlar yaqinida joylashgan, ammo ayni paytda ular bilan taqqoslaganda uy-joy narxlari pastroq.
Bugungi kunda bu yerda Buyuk Britaniyadan va dunyoning turli mamlakatlaridan kelgan 20 000 dan ortiq talabalar tahsil olmoqda (ularning 13% chet elliklar).
Avvalgi mukofotlardan tashqari, universitet 2013 yilda ijtimoiy innovatsiyalar va tadbirkorlikka qo’shgan ulkan hissasi uchun “Yangiliklar kampusi” nomini oldi. Universitetda ikkita ajoyib kampus mavjud va talabalarga universitet yotoqxonalaridan tortib xususiy xonadonlar va xonalarga qadar turli xil turar joylar taklif etiladi. Bepul Wi-Fi hamma joyda mavjud. Shuningdek, betakror kutubxonalar va kompyuter uskunalari kecha-yu kunduz talabalar ixtiyorida. Talabalar sport zallari, restoranlar, barlar, do’konlar, bank, sog’liqni saqlash markazi va qo’llab-quvvatlash xizmatlaridan foydalanishlari mumkin – bularning barchasi universitetning talabalar shaharchasida joylashgan.
University of Northampton bandlik xizmati ayni paytda o’qiydigan talabalar va allaqachon universitet diplomini olgan bitiruvchilarni ish bilan ta’minlashda faol ishtirok etmoqda va shu bilan ularining karyeralari muvaffaqiyatli boshlanishiga oz hissasini qo’shmoqda.
Nortgempton universiteti 200 dan ortiq turli yo’nalishlarga ega. Qo’shimcha ma’lumot uchun Universe Group ofisiga murojaat qiling yoki universitetning rasmiy veb-saytiga havola orqali kiring http://www.northampton.ac.uk/study/courses/
Qabul yiliga 3 marta amalga oshiriladi: Sentyabr, Yanvar va May.
Bakalavrlar uchun Angliyada ta’lim olishning eng katta afzalliklaridan biri bu universitetni 3 o’quv yilida bitirishi, magistratura esa 1 yil davom etadi. Bu esa yosh va maqsadga intiluvchan talabalarning anchayin puli va vaqtini tejaydi.
University of Northampton, shuningdek, Foundation, Pre-Master’s va til kurslarini taqdim etadi.
Talabalar uchun katta afzallik – bu Nortgempton universitetiga IELTS sertifikatisiz Universe Group kompaniyasi abituriyentlari uchun maxsus tuzilgan ichki test asosida o’qishga kirish imkoniyati.

University of Northampton
University of Northampton – founded in 1972, Margaret Thatcher opened in Northampton as a college, later receiving university status. The university is located in the heart of England in the county of Northamptonshire, near London, Cambridge, Oxford, Birmingham. Has the status of a state university with a good reputation, having a positive effect on the visa outcome for its students. Education in England has many advantages, with which we will introduce you in this article.
One of the significant advantages of this university is the availability of tuition prices in terms of price / quality and location,the city is not far from the capital and other big cities, but at the same time it has lower housing prices in comparison with them.
Today, more than 20,000 students are studying here both from the UK and from around the world (13% of them are foreigners).
In addition to earlier awards and recognition, in 2013 the university was named the “Campus of Innovation,” due to its huge contribution to social innovation and entrepreneurship. The university has two beautiful campuses and offers students a wide selection of housing: from university dormitories to private apartments and rooms. Everywhere there is free access to the university Wi-Fi network. Also, around the clock students are offered excellent libraries and computer equipment. Students can use gyms, restaurants, bars, shops, a bank, a health center and a support service – all these are also located on the campuses of the University. The University of Northampton Employment Service is an active contributor to employment. Both studying students and graduates who have already received a diploma contribute to the successful start of career growth.
The University of Northampton has more than 200 different directions, for more information contact the Universe Group office or follow the link to the official website of the university - http://www.northampton.ac.uk/study/courses/
The enrollment is carried out 3 times a year: September, January and May.
- One of the great advantages of education in England for bachelors is the opportunity to graduate from a university in 3 academic years, while a master’s program lasts 1 year. This saves money and time for young ambitious students.
- The University of Northampton also provides Foundation, Pre-Master’s, and language courses.
- A great advantage for students is the opportunity to be enrolled in this university on the basis of the University of Northampton internal test compiled specifically for university entrants from the Universe Group without an IELTS certificate.