University Academy 92
University Academy 92 (UA92) – bu haqiqatan o’ziga xos oliy ta’lim muassasasi bo’lib, 2017 yilda tashkil etilgan va Old Trafforddagi ajoyib yangi kampusda joylashgan (Trafford poytaxt okrugi hududida, Katta Manchester, Angliya, Manchester markazidan 3,2 km janubi-g’arbda).
UA92 Lankaster universiteti va Manchester Yunayted futbol jamoasi afsonalari – Gari va Fil Nevill, Rayan Giggz, Pol Skoulz va Niki Batt (Class of 92 sifatida ham mashhur) tomonidan tashkil etilgan.
UA92 universitet tajribasiga zamonaviy yondashishda birinchilardan hisoblanadi. O’quv dasturlari shaxs va xarakterni rivojlantirishga, shuningdek, ish va muvaffaqiyatli karyera uchun zarur bo’lgan ko’nikmalarni egallashga qaratilgan. Ushbu maqsadlarga erishishda Microsoft, KPMG, Bruntwood va Manchester United kabi xalqaro kompaniyalar bilan hamkorlikda biznes ehtiyojlari asosida o’quv dasturlarini ishlab chiqish yordam beradi.
UA92 ko’plab turli xil o’quv dasturlarini taqdim etadi:
- Accounting and Business
- Accounting and Finance
- Business Studies
- Computer Science
- Journalism
- Media and Communications
- Physical Education
- Sports and Exercise Science
- Sports Journalism
- Sports Management
- Sports Media and Communications
O’qishni bitirgandan so’ng talabalar Lankaster Universitetining diplomlari bilan taqdirlanadilar.
Lankaster universiteti Guardian (2021), Times va Sunday Times (2021) va Complete University Guide (2021) tomonidan Buyuk Britaniyaning eng yaxshi o’nligiga kiritilgan. Bundan tashqari, Lankaster THE (2021) jahon universitetlari reytingida 136-o’rinni va “QS World University Rankings 2021” reytingida 135-o’rinni egallab turibdi.
UA92 va Lankaster universiteti o’rtasidagi munosabatlar sizning malakangiz butun dunyoda tan olinishiga amin bo’lishingiz mumkinligini anglatadi.
Universitetning o’ziga xos xususiyati – bu The Target Talent Curriculum maxsus o’quv dasturi. U hayot uchun va ish joyida zarur bo’lgan shaxsiy mahorat va xususiyatlarga, aqliy, hissiy va ijtimoiy intellektni rivojlantirishga, ishga joylashishga tayyor bo’lish hamda jismoniy va ruhiy farovonlikni tushunishga mo’ljallangan.
Mavzularga quyidagilar kiradi: barqarorlik, kasbiy mahorat, yetakchilik, sog’lom turmush va farovonlik, jamoaviy ish, moliyaviy va raqamli savodxonlik, muammolarni hal qilish, karyeraga tayyorlik, refleksiv amaliyot va muloqot qobiliyatlari.
92 Akademiya Universiteti haqida qiziqarli faktlar:
- O’quv dasturi har biri 6 haftadan iborat 4 ta blokga bo’lingan. Bitta blok davomida faqatgina 1 ta fan haftasiga 4 marta, kuniga 4 soat davomida o’rganiladi (ko’proq yo’naltirilgan holda o’rganish uchun)
- Dasturda yillik imtihonlar mavjud emas. Qabul qilingan bilimlarning barcha sinovlari har bir blok davomida yoki uning oxirida o’tkaziladi.
- Chorshanba kunlari kampusga tashrif buyurish majburiy bo’lmaydi, lekin siz o’zingizning kursingiz doirasida masofadan va / yoki interaktiv o’quv mashg’ulotlariga ega bo’lasiz. Shuningdek, chorshanba sizga qo’shimcha ko’mak olish yoki ko’ngilli ravishda ishlash, sport jamoalarimizdan birida o’ynash yoki qo’shimcha shaxsiy rivojlanish va karyera faoliyati uchun imkoniyatlar yaratadi.
- Har bir talaba shaxsiy rivojlanish bo’yicha murabbiyga ega bo’ladi. Siz har olti haftalik o’quv bloki davomida murabbiyingiz bilan ikki marta uchrashasiz va ishga tayyorgarligingiz uchun muhim bo’lgan bir qator sohalarda shaxsiy xususiyatlaringizni shakllantirish bo’yicha tizimli yondashuvga amal qilasiz.
Qabul yiliga 3 marta amalga oshiriladi: Sentyabr, Noyabr va Yanvar.
- Bakalavrlar uchun Angliyada ta’lim olishning eng katta afzalliklaridan biri bu universitetni 3 o’quv yilida tugatish, magistrlik darajasini olish uchun esa 1 yil ketadi. Bu yosh, maqsadga intiluvchan talabalarning pul va vaqtini anchayin tejaydi.
- Shuningdek, University of Birmingham Foundation tayyorgarlik dasturlari, Pre-Master’s va til kurslarini taqdim etadi.
- Hamkor tashkilotlarning yetakchi mutaxassislari muntazam ravishda mehmon sifatida ma’ruzalar, master-klasslar va mashg’ulotlar o’tkazadilar, shuningdek, talabalar to’g’ridan-to’g’ri texnologik kompaniyalarda mijozlar uchun haqiqiy loyihalar va briflar ustida ishlashadi.
Ustunliklari
University Academy 92’dagi o’qish imkoniyatlari haqida bilib oling: bakalavriat va magistratura dasturlari, qabul shartlari va talabalar uchun istiqbollar. Dunyoning eng yaxshi universitetlaridan birida o’qishni muvaffaqiyatli boshlash uchun barcha ma’lumotlarni oling.

University Academy 92
University Academy 92 (UA92) — поистине уникальное высшее учебное заведение, основанное в 2017 году, расположенное в великолепном новом кампусе на Олд Траффорд (районе столичного округа Траффорд, Большой Манчестер, Англия, в 3,2 км к юго-западу от центра Манчестера).
UA92 был основан Ланкастерским университетом и легендами футбольного клуба Манчестер Юнайтед — Гэри и Филом Невиллами, Райаном Гиггзом, Полом Скоулзом и Ники Баттом (так же известными как Class of 92).
UA92 является первопроходцем в современном подходе к университетскому опыту. Учебные программы нацелены на развитие личности и характера, а также на приобретения навыков, необходимых для трудоустройства и успешной карьеры.
Ведущие эксперты из партнерских организаций будут проводить регулярные гостевые лекции, мастер-классы и наставничество, а также студенты смогут работать непосредственно в технологических компаниях над реальными проектами и брифами для клиентов.
UA92 предоставляет множество разнообразных программ обучения:
- Accounting and Business
- Accounting and Finance
- Business Studies
- Computer Science
- Journalism
- Media and Communications
- Physical Education
- Sports and Exercise Science
- Sports Journalism
- Sports Management
- Sports Media and Communications
По окончании обучения, студентам вручается диплом Университета Ланкастера.
Университет Ланкастера входит в десятку лучших в Великобритании по версии Guardian (2021 г.), Times и Sunday Times (2021 г.) и Complete University Guide (2021 г.). Более того, Ланкастер занимает 136-е место в мировом рейтинге университетов THE (2021 г.) и 135-е место в рейтинге университетов мира QS (2021 г.)
Отношения между UA92 и Университетом Ланкастера означают, что вы можете быть уверены, что ваша квалификация будет признана во всем мире.
Отличительной чертой университета является специализированная программа обучения The Target Talent Curriculum ориентированная на личные навыки и атрибуты, необходимые для жизни и на рабочем месте, развитие когнитивного, эмоционального и социального интеллекта, понимание физического и психического благополучия и готовность к трудоустройству.
Темы включают: устойчивость, профессионализм, лидерство, здоровье и благополучие, командную работу, финансовую и цифровую грамотность, решение проблем, готовность к карьере, рефлексивную практику и коммуникативные навыки.
Интересные факты об Университете Академии 92:
- Программа обучения поделена на 4 блока по 6 недель. В течение одного блока будет изучаться только 1 предмет 4 раза в неделю по 4 часа в день (для более сфокусированного обучения)
- В программе отсутствуют годовые экзамены. Все тестирования полученных знаний проводятся в течении или по окончание каждого блока.
- Посещение кампуса по средам не будет быть обязательным, но у вас будет удаленный и / или интерактивные учебные мероприятия для вовлечения, как часть вашего курса. Среда также предоставляет возможности получить дополнительную поддержку или добровольно работать, играть за одну из наших спортивных команд или дополнительное личное развитие и карьерная деятельность.
- Каждый студент получит тренера по личному развитию. Вы будете встречаться со своим тренером дважды в течение каждого шестинедельного учебного блока и будете следовать структурированному подходу к формированию ваших черт характера в ряде областей, которые являются ключевыми для вашей подготовки к работе.
Набор осуществляется 3 раза в год: Сентябрь, Ноябрь и Январь.
- Одним из больших преимуществ образования в Англии для бакалавров является возможность окончить ВУЗ за 3 академических года, тогда как магистратура длится 1 год. Это значительно экономит деньги и время молодых амбициозных студентов.
- Ведущие эксперты из партнерских организаций будут проводить регулярные гостевые лекции, мастер-классы и наставничество, а также студенты смогут работать непосредственно в технологических компаниях над реальными проектами и брифами для клиентов.
- Данный ВУЗ создан на потребностях бизнеса и на кампусе университета расположены офисы таких компаний, как Microsoft, KPMG, Bruntwood и Manchester United.