University of Plymouth
1862 yilda tashkil etilgan Plymouth University okean sohilidagi Plimut shahrida joylashgan bo'lib, o'zining tozaligi va yuqori darajadagi xavfsizligi bilan mashhur. Plymouth University yaxshi obro'ga ega bo'lgan davlat universiteti maqomiga ega bo'lib, bu universitetdan taklifnoma olgan talabalar uchun viza natijasiga ijobiy ta'sir ko'rsatadi.
Talablarning 92% oqishni bitirgandan so'ng nufuzli ishga joylashtirishadi. Har yili uning devorlarida 31 000 ga yaqin talaba tahsil oladi. Bundan tashqari, talabalar nafaqat nazariy bilimlarni egallash, balki ularni amaliyotda qo‘llash imkoniyatiga ega bo‘lishlari uchun universitet har yili 12 mingta amaliyot o‘tash joyini taklif etadi.
Universitetning eng yaxshi sohalari qatoriga moliya va buxgalteriya hisobi, biologiya va biotibbiyot fanlari, arxitektura, dizayn va san'at, biznes, iqtisod, qurilishni baholash va qurilish, mehmondo'stlik, huquq, marketing va turizm, logistika, hisoblash, muhandislik va robototexnika kiradi. .
Universitet kampusi shaharning qoq markazida joylashgan. Atrofda talabalar uchun zarur bo'lgan barcha narsalar, kafelar, do'konlar, dam olish markazlari mavjud.
Times Higher Education reytingiga ko'ra,Plymouth University dunyodagi barcha universitetlar orasida eng nufuzli 50 ta universitet qatoriga kiradi.
Qabul:
Angliyada bakalavrlar uchun ta'limning katta afzalliklaridan biri universitetni 3 o'quv yilida bitirish imkoniyatidir, magistr darajasi esa 1 yil davom etadi. Bu yosh talabalar uchun pul va vaqtni tejaydi. Plymouth University shuningdek, Foundation, Pre-Master va til kurslarini taqdim etadi.
Ishga qabul qilish yiliga 3 marta amalga oshiriladi: sentyabr, yanvar va iyun.
Qabul qilish haqida batafsil ma'lumot olish uchun Siz bizning mutaxassislarimizdan biri bilan bepul individual maslahat uchun ro'yxatdan o'tishingiz mumkin.
Fakultetlar
Plymouth Universitetida 200 dan ortiq turli kurslar mavjud, batafsil ma'lumot uchun Universe Group ofisiga murojaat qiling yoki universitetning rasmiy veb-saytiga kiring.
https://www.plymouth.ac.uk/study
Dasturlar, grantlar va chegirmalar narxi haqida batafsil ma'lumot olish uchun Universe Group ofisiga murojaat qiling.

University of Plymouth
University of Plymouth, основанный в 1862 году, расположен в городе Плимут на берегу океана, город известен чистотой и высоким уровнем безопасности. Университет Плимута имеет статус государственного ВУЗа с хорошей репутацией, что положительно влияет на визовый исход для студентов, получивших приглашение от данного Университета.
ВУЗ славится одни из самых высоких показателей трудоустройства среди ВУЗов Великобритании — 92%. Ежегодно в его стенах обучаются около 31000 студентов. К тому же, чтобы студенты имели возможность не только приобрести теоретические знания, но и применить их на деле, ВУЗ предлагает ежегодно 12000 мест для прохождения практики.
Особенно хорошей репутацией славятся такие направления университета, как финансы и бухгалтерский учет, биология и биомедицинские науки, архитектура, дизайн и искусство, бизнес, экономика, оценка зданий и строительство, гостиничный бизнес, юриспруденция, маркетинг и туризм, морской бизнес и логистика, а также компьютинг, инженерия и робототехника.
Кампус университета находится в самом центре города. В близлежащих районах есть все необходимое для студента, кафе, магазины, рекреационные центры.Университет располагает всем оборудованием и инфраструктурой по последнему слову техники, чтобы обеспечить максимально комфортные условия для образования.
Согласно рейтингу Times Higher Education, Университет Плимута входит в топ-50 ВУЗов среди всех университетов мира
Поступление
Одним из больших преимуществ образования в Англии для бакалавров является возможность окончить ВУЗ за 3 академических года, тогда как магистратура длится 1 год. Это значительно экономит деньги и время молодых амбициозных студентов. Также Plymouth University предоставляет программы подготовки Foundation, Pre-Master’s и языковые курсы.
Университет Плимута имеет немногим менее 200 различных направлений, для более подробной информации свяжитесь с офисом Universe Group или пройдите по ссылке на официальный сайт университета.