Brunel University London
Brunel University London - 1966-yilda taniqli britaniyalik muhandis Isambard Kingdom Brunel tomonidan asos solingan, London shahrida joylashgan, jahon miqyosidagi tan olingan universitet hisoblanadi. Shuningdek, u yaxshi obro'ga ega bo'lgan davlat universiteti maqomiga ega bo'lgan, bu universitetdan taklifnoma olgan talabalar uchun viza natijasiga ijobiy ta'sir ko'rsatadi
U Buyuk Britaniyadagi eng nufuzli biznes maktabi, shuningdek, mamlakatda eng innovatsion yondashuvlarni qo'llashi bilan mashhur va uning kampusi “XXI asr kampusi” maqomini oldi. U, shuningdek, ekologik tadqiqotlar, sport tibbiyoti, saraton kasalligiga qarshi kurash va materiallarni qayta ishlash sohasidagi ajoyib yutuqlari bilan mashhur.
O'qishni bitirgandan so'ng, bitiruvchilar asosan IBM, Coca-Cola, Ford Motor Company, Disney, Morgan Stanley va O2 kompaniyalarida ish bilan ta'minlanadi va universitetning karyera markazi yordam beradi.
Brunel University London Londondagi universitetlar orasida birinchi o'rinni egallaydi va dunyodagi eng yaxshi 2% ta'lim muassasalaridan biridir.
Universitet haqida:
• Londondagi yotoqxonalar, do‘konlar, banklar va hokazolardan iborat to‘liq kampusga ega yagona universitet.
• Oxirgi 50 yil ichida tashkil etilgan 100 ta eng yaxshi universitetlar reytingida universitet Londonda birinchi, Buyuk Britaniyada 4 va dunyoda 29-o‘rinni egalladi.
• Bir qator mutaxassisliklar (muhandislik, dizayn, menejment va boshqalar) Buyuk Britaniyadagi TOP 20 talikka kiritilgan.
• Universitet bitiruvchilari Buyuk Britaniyada boshlang'ich maoshi bo'yicha 13-o'ringa ega (Sunday Times Good University Guide ma'lumotlariga ko'ra)
• Aksariyat dasturlar o'qishning uchinchi yilida bir yillik joylashtirishni taklif qiladi
• Quyidagi fanlar bo'yicha to'g'ridan-to'g'ri birinchi kursga asossiz qabul: Biznes hisoblash/Kompyuter fanlari, Biznes va menejment, Iqtisodiyot va moliya
Dasturlar, grantlar va chegirmalar narxi haqida batafsil ma'lumot olish uchun Universe Group ofisiga murojaat qiling

Brunel University London
Brunel University London – founded in 1966 by the eminent British engineer Isambard Kingdom Brunel, is located in the west of London and is considered a recognized world-class university. It also has the status of a state university with a good reputation, which has a positive effect on the visa outcome for students who received an invitation from this University. Education in England has many advantages, which we will introduce you to in this article.
It is famous for its best business school in the UK, as well as for applying the most innovative approaches in the country, and its campus has received the status of “Campus of the 21st century”. He is also known for his outstanding achievements in the field of environmental research, sports medicine, cancer control, materials processing.
After graduation, graduates work primarily at IBM, Coca-Cola, Ford Motor Company, Disney, Morgan Stanley, and O2, facilitated by the university’s employment center.
Brunel University London ranks first among the universities in London and is included in the 2% of the best educational institutions in the world. It has not only a high percentage of employment, but also a high indicator of the size of salaries among graduates.
Annually, about 15,000 students receive education within its walls, 17% of whom are foreigners.
- The only university in London with a full-fledged campus with hostels, shops, banks, etc.
- The University is ranked first in London, 4th in the UK and 29th in the world in the ranking of the top 100 universities founded in the last 50 years
- A number of specialties (engineering, design, management, etc.) are included in the TOP-20 in Britain
- Graduates are the 13th highest starting salary in the UK (according to the Sunday Times Good University Guide)
- Most programs offer a sandwich year in the third year of study
- Admission without foundation immediately to the first year in subject areas: Business Computing / Computer Science, Business and Management, Economics and Financez