University of Southampton
Southampton universitetida Siz dunyoni o'zgartirishga intilgan talabalar va olimlarning xalqaro hamjamiyatining bir qismi bo'lasiz. Southampton universiteti akademik mukammallik va tadqiqotlar bo'yicha etakchi hisoblanadi va ushbu universitetni tanlagan talabalar martaba qurish uchun barcha imkoniyatlarga ega. Southampton universitetining ta'limga bo'lgan yondashuvi Sizga tanqidiy fikrlash va o'z-o'zini boshqarish ko'nikmalarini, shuningdek, kelajakdagi etakchilarni shakllantirish uchun zarur bo'lgan amaliy bilim va ko'nikmalarni rivojlantirishga imkon beradi. Barcha o‘qituvchilar o‘z sohasi bo‘yicha yuqori malakali mutaxassislardir. Universitet Britaniya universitetlarining elita guruhi - Russell Groupning asoschisi hisoblanadi.
Universitet 2023 yilgi Jahon universitetlari reytingida 12-o‘rinni egalladi; Complete University Guide 20232023-yilda 13-oʻrin va Guardian University Guide 2023-da 16-oʻrin.
Southampton universitetida o'qishning afzalliklari:
Complete University Guide 2023 reytingining statistik ma'lumotlariga ko'ra, universitet Marketingni o'rganish bo'yicha eng yaxshi 5 ta universitet qatoriga kiradi;
WSA bir qator sanoat hamkorliklari va a'zoliklariga ega, jumladan, Britaniya moda va to'qimachilik assotsiatsiyasi;
Buyuk Britaniya universitetlari orasida elektrotexnika va elektr muhandisligi bo‘yicha Guardian University Guide 2023 da birinchi o‘rinni egalladi.

University of Southampton
At the University of Southampton, you will be part of an international community of students and scientists who are committed to making a difference in the world. The University of Southampton is a leader in academic excellence and research, and students who choose this university have a great chance to build a career. The University of Southampton approach to learning will enable you to develop critical thinking and self-directed learning skills, as well as the practical knowledge and skills needed to prepare future leaders. All teachers are highly qualified specialists in their field. The university is a founding member of the elite group of British universities - the Russell Group.
The university is ranked 12th in the 2023 World University Rankings; 13th in the Complete University Guide 2023 and 16th in the Guardian University Guide 2023.
Benefits of studying at the University of Southampton:
According to the statistics of the Complete University Guide 2023 ranking, the university is in the top 5 universities for the study of Marketing;
The WSA has a number of industry partnerships and memberships, including the British Fashion and Textile Association;
Ranked first in the Guardian University Guide 2023 in Electrical and Electoronic Engineering among UK universities.