University of Central Lancashire
University of Central Lancashire Angliyadagi davlat universitetidir. Universitet fakultetlari va dasturlari mahalliy va xalqaro tashkilotlar, akkreditatsiya markazlari bilan hamkorlik qiladi.
UCLan turli sohalarda hamkorlarga ega, ularda talabalar amaliyot o‘taydi va professional aloqalarni o‘rnatish uchun ko‘plab imkoniyatlarga ega.
O‘qishning butun davri mobaynida talabalar nafaqat nazariy bilimlarni, balki amaliy bilimlarni ham oladilar, bu esa xalqaro mehnat bozorida ishga joylashish imkoniyatlarini sezilarli darajada oshiradi. Barcha imtiyozlarga qo'shimcha ravishda, universitet 2015 yilgi Milliy talabalar so'roviga ko'ra, Buyuk Britaniyadagi eng kichik guruhlarga ega 20 ta universitet qatoriga kiradi - boshqa universitetlarga qaraganda, universitetda darslar individualdir va har bir talaba ko'proq e'tiborni olishi mumkin.
Central Lancashire universitetida o'qishning afzalliklari:
Universitet hayot fanlari bo'yicha eng yaxshilaridan biri bo'lib, bu QS reytingi bilan tasdiqlangan. Mustaqil THE xalqaro reytingiga koʻra universitet 28-oʻrinni egalladi
2021-22 Jahon universitetlari reytingi markazi ma'lumotlariga ko'ra, universitet dunyodagi eng yaxshi universitetlarning 7% ichida.
UCLan bir qator global brendlar, jumladan NASA va Garvard-Smitson astrofizik observatoriyasi bilan hamkorlikda ishlaydi.

University of Central Lancashire
The University of Central Lancashire is a public university in England. The faculties and programs of the university cooperate with local and international organizations and accreditation centers.
UCLan has partners in a variety of industries where students complete internships and have many opportunities to build professional connections. During the entire period of study, students get not only theoretical knowledge, but also practical ones, which significantly increase the chances of employment in the international labor market.
In addition to all the benefits, the university is also among the top 20 universities in the UK with the smallest groups according to the National Student Survey 2015 - compared to other universities, classes at the university are individualized, and each student can receive more attention from the teacher.
Benefits of studying at the University of Central Lancashire:
The university is among the best in the life sciences, which is confirmed by the QS rating.
According to the independent international rating THE, the university ranks 28th
According to Center for World University Rankings 2021-22, the university is in the top 7% of the world's best universities
UCLan works in partnership with a number of global brands, including NASA and the Harvard-Smithsonian Astrophysical Observatory