Goldsmiths University of London
Goldsmiths, University of London eng ijodkor shaxslar uchun dunyodagi eng kuchli va nufuzli ta'lim muassasalaridan biri bo'lib, o'qishni tugatgandan so'ng talabalar o'zlarini ijodiy sohada muvaffaqiyatli amalga oshirishlari mumkin. Richard Xoggart binosi sifatida tanilgan asosiy kampus binosi dastlab 1792 yilda ochilgan va sobiq Qirollik dengiz kolleji joylashgan. 2020 yilda universitetda 10 000 dan ortiq bakalavriat va magistratura talabalari tahsil oldi, talabalarning 37 % xorijliklardir.
QS reytingiga ko‘ra universitet “San’at va dizayn” yo‘nalishi bo‘yicha Buyuk Britaniyada 4-o‘rinni, Yevropada 5-o‘rinni va dunyoda 12-o‘rinni egallaydi.
Goldsmith, London universitetida o'qishning afzalliklari:
· Talabalarning fikricha, universitet yotoqxonasi Londondagi eng arzon yotoqxonalardan biri hisoblanadi, bu esa talabalarga turar joy uchun pulni tejash imkonini beradi.
Universitet Londondagi universitetlar orasida 11-o'rinni egalladi (The Complete University Guide 2021 ma'lumotlariga ko'ra), shuningdek, antropologiya, san'at va dizayn, musiqa, teatr san'ati va sotsiologiya kabi fanlar bo'yicha dunyodagi eng yaxshi 1% universitetlar qatoriga kirdi ( Mavzular bo'yicha QS World University Rankings ma'lumotlariga ko'ra)

Goldsmiths University of London
Goldsmiths, University of London is one of the strongest and most prestigious educational institutions in the world for the most creative individuals, after graduation, students will be able to successfully realize themselves in the creative field. The main campus building, known as the Richard Hoggart Building, was originally opened in 1792 and is the site of the former Royal Naval College.
In 2020, more than 10,000 undergraduate and graduate students studied at the university, 37% of students are foreigners.
According to the QS rankings, the university ranks 4th in the UK in the field of "Art and Design", 5th in Europe and 12th in the world.
Benefits of studying at Goldsmith, University of London:
· According to students, the dormitory of the university is considered one of the most affordable in London, which allows students to save money on accommodation.
The university was ranked 11th among universities in London (according to The Complete University Guide 2021), and also entered the top 1% of universities in the world in such subjects as: anthropology, art and design, music, theater arts, and sociology (according to The QS World University Rankings by Subject)