Arizona State University
Arizona State University – 1885 yilda tashkil etilgan bo’lib, asosan AQShning Arizona shtati, Feniks va uning atrofida joylashgan. Ushbu universitet Amerikadagi eng yirik davlat ta’lim muassasasidir. Amerika Qo’shma Shtatlarida ta’lim juda ko’p afzalliklarga ega va biz sizni ular bilan ushbu maqolada tanishtiramiz.
Arizona universiteti Qo’shma Shtatlarning top-50 ta eng yaxshi universitetlari qatoriga kiradi, ushbu universitet ilmiy faoliyat bilan faol shug’ullanadi va Milliy Aeronavtika va Fazo Maʼmuriyati (NASA) tomonidan homiylik qilinadigan top-10 likka kiritilgan. The Wall Street Journal Arizona Universitetini sifatli kadrlar tayyorlash bo’yicha AQSh ning 5 ta eng yaxshi universitetlari qatoriga kiritdi. ASU Biznes maktabi dunyodagi top- 20 ta eng yaxshi biznes-inkubatorlardan biri hisoblanadi, har yili o’rtacha 700 million AQSh dollaridan ziyod 120 dan ortiq startaplar “dunyo yuzini ko’radi”. Shuningdek, ketma-ket 6 yil davomida Arizona universiteti 2016 yildan 2021 yilgacha Amerikaning eng innovatsion universiteti sifatida tan olingan. QS World University Rankings agentligiga ko’ra, employer-student connection bo’yicha top-3 talikka kiritilgan.
Ayni paytda universitetda 150 mingdan ortiq talaba tahsil olmoqda.
Shuningdek, mazkur universitet o’qish boshlanishidan 6 oy oldin ro’yxatdan o’tgan Universe Group kompaniyasi talabalariga yillik o’qitish narxining 50 foizigacha miqdorida stipendiya berishga tayyor.
Dasturlar, grantlar va chegirmalar narxi haqida ko’proq ma’lumot olish uchun Universe Group ofisiga murojaat qilishingizni so’raymiz.
Bakalavrlar uchun AQShda o’qishning eng katta afzalliklaridan biri bu 4 yillik chegirmaga, magistlar uchun esa 2 yillik chegirmaga ega bo’lishdir. Bu esa yosh talabchan talabalarni anchayin puli va vaqtini tejaydi. Arizona State University, shuningdek, Foundation, Pre-Master’s va til kurslarini taqdim etadi.

Arizona State University
Arizona State University — основанный в 1885 году, преимущественно располагается в Финиксе и его пригороде, штат Аризона, США. Данный университет является самым крупным государственным учебным заведением в Америке. Образование в Соединенных Штатах Америки имеет множество преимуществ, с чем мы ознакомим Вас в данной статье.
Университет Штата Аризоны входит в топ-50 лучших университетов США, данный ВУЗ активно занимается научной деятельностью и входит в топ-10 спонсируемых Национальным Управлением по Аэронавтики и исследованию Космического Пространства (NASA). The Wall Street Journal внесла в Университет Аризоны в топ-5 лучших ВУЗов США по подготовке качественных кадров. Школа бизнеса в ASU входит в топ-20 лучших бизнес инкубаторов в мире, ежегодно в среднем свыше 120 стартапов «выстреливают» с общим финансированием свыше 700 миллионов долларов США. Также 6 лет подряд Университет Штата Аризоны считается самым инновационным университетом Америки с 2016 по 2021 год. Согласно агентству QS World University Rankings, входит в топ-3 по employer-student connection.
На данный момент в университете обучается свыше 150 тысяч студентов.
Также данный ВУЗ готов предоставить стипендию до 50% от годовой стоимости обучения студентам компании Universe Group зарегистрировавшимся за 6 месяцев до начала обучения.
Одним из больших преимуществ образования в США для бакалавров является возможность получить скидку на все 4 года, тогда как 2 года скидки для магистрантов. Это значительно экономит деньги и время молодых амбициозных студентов. Также Arisona State University предоставляет программы подготовки Foundation, Pre-Master’s и языковые курсы.